Щоб звести 20-метрові стінки газосховища, використали кілька бетонних сумішей, які спеціально розробили під цей проєкт в Інноваційно-технологічному центрі «Ковальської». Зокрема, вперше застосовували БСГ з терміном збереження легкоукладальності 8 год. Так вдалося регулювати терміни початку тужавлення бетону залежно від температури навколишнього середовища. Під час бетонування фахівці ІТЦ контролювали суміш на об’єкті, а спеціалісти лабораторії ЗБВ-1 стежили за якістю відвантажуваного продукту.
Фастівське сховище біогазу – друге підприємство в Україні, збудоване за технологією ковзної опалубки. Участь у проєкті стала конкурентною перевагою «Ковальської», адже ми значно розширили пакет компетенцій компанії та довели, що здатні виконати найскладніші замовлення.
Ковзна опалубка – різновид монолітної технології будівництва, що дозволяє відлити стіни споруди без швів. Так конструкція виходить більш міцною та стійкою до механічних впливів. Зазвичай ковзну опалубку використовують на зведенні високих об’єктів – гідротехнічних споруд, димоходів великих промислових підприємств, колодязів, градирень тощо.
Цифри та факти
На бетонування двох резервуари пішло 748,7 та 729,0 кубометрів БСГ відповідно.
Тривалість безперервного бетонування – 166 та 148 годин.
Локація – смт Кожанка, Фастівський р-н Київської області.
Період робіт – з 5 по 11 червня 2024 року.